plastové karty s podpisovým polem

Jedinou nevýhodou klasické plastové karty je fakt, že na ní nelze psát propiskou, či tužkou. Avšak omezení na popis lihovým fixem je zase příliš svázující.

Za tímto účelem umožňujeme na plastové karty nanést speciální podpisové pole. Toto podpisové pole bývá například zadní straně každé kreditní karty.

Plastové karty s podpisovým polem

podpisové pole

Jedná se o dodatečný potisk plastové karty speciální barvou, na které se uchytí inkoust.

Podpisové pole umožňuje ruční zápis údajů na kartu. Z nevyplněné plastové karty tak můžete vyrobit zákazníckou kartu doslova na počkání - jen ji vyplníte.

Podpisové pole může být naneseno transparentní barvou, ale může obsahovat i různobarevné vzory nebo text - takový potisk působí jako dodatečný bezpečnostní prvek proti dodatečnému pozměňování vepsaných údajů.

 

Plastové karty se stíracím polem

stírací pole

Stírací pole (nebo také „scratch off” pole) je variantou podpisového pole, kde se pod stírací fólií nachází nějaké informace přístupné až po jeho seškrábání. K seškrábání fólie lze použit jakýkoliv tvrdší předmět, třeba minci nebo i nehet…

Tento způsob skrývání podkladu je vhodný zejména pro stírací losy různého druhu nebo dobíjecí kupóny obsahující unikátní dobíjecí kód.

Obdobně jako u podpisového pole, může být stírací pole různobarevné a obsahovat jakoukoliv grafiku nebo text - například „zde setřete”.